Termotransferové pásky

TERMOTRANSFEROVÉ PÁSKY

Velmi důležitý je u TTR jejich vhodný výběr, kterým můžete výrazně ovlivnit kvalitu tisku samolepicích etiket v termotransferových tiskárnách a tím ji přizpůsobit vhodnosti příslušné aplikace. Lze je rozdělit dle složení, kvality a typu tiskárny (s plochou tiskovou hlavou a Near Edge). Pro výběr termotransferové pásky je také velmi důležitý návin barviva OUT či IN, dutinka 1“ (25,4 mm) nebo ½“ (12,7 mm) resp. typ tiskárny, pro kterou je páska určena. Barva pásek: černá (standardní nabídka), zelená, modrá, červená, bílá, zlatá, stříbrná (Jedná se o výrobu na zakázku.).

VOSKOVÁ PÁSKA

Je vhodná např. k potisku materiálů Vellum Extra a MC Primecoat (etikety pro sklady, logistiku, výrobu, maloobchod, velkoobchod, jednotlivá či skupinová balení…). Je určena pro všeobecné použití s jednoduchou aplikací (tisk textů a čárových kódů). Výhoda: nízké náklady na potisk etiket.

PÁSKA VOSK-PRYSKYŘICE

Je vhodná k potisku papírových materiálů i fólií např. PE (Polyetylen), PP (Polypropylen), PET… (tisk čárových kódů, drobných textů a grafiky). Tato páska nesplňuje vyšší nároky vůči vysokým teplotám nebo rozpouštědlům. Využití: etikety pro sklady – venkovní použití, MO a VO etikety, automobilový průmysl, zdravotnictví a farmaceutické aplikace.

PRYSKYŘIČNÁ PÁSKA

Je vhodná pro široké spektrum potiskovatelných materiálů např. papír, PE (polyetylen), PP (Polypropylen), PET, PVC, Nylon, Satén… Tato páska splňuje vyšší odolnost vůči teplotám, otěru a vlhkosti. Odolává některým chemickým látkám. Využití: etikety pro sklady – venkovní použití, MO a VO etikety, textilní stuhy, automobilový průmysl… Je určena pro řešení náročných a nestandardních aplikací.

PRYSKYŘIČNÁ PÁSKA NEAR EDGE

Její předností je dobrá odolnost vůči mechanickému otěru a široké spektrum potiskovatelných materiálů: papír, PE (Polyethylen), PP (Polypropylen), PET, PES (Polyester), PVC… Tato páska splňuje vyšší odolnost vůči teplotám a vlhkosti. Odolává některým chemickým látkám. Využití je obdobné jako u pryskyřičné pásky pro tiskárny s plochou hlavou. Splňuje vysoké nároky na kvalitu a rychlost potisku. TTR má silnější podkladový materiál, díky němuž nemůže dojít k přetržení pásky.