Italský výrobce PRATI představuje stroj na výrobu IML nebo archových etiket

0
3071

Společnost Prati s.r.l. zabývající se výrobou strojů pro následné zpracování produkce z rotačních tiskových strojů představila na loňském Labelexpu v Buruselu mimo jiné i zajímavou technologickou novinku v podobě přídavného zařízení Prati Omnia pro zpracování IML etiket, grafických etiket pro aplikaci „mokrou cestou“ a také pro zpracování produkce z rolí do archů.

prati Omnia1

Jedná se o doplňkové zařízení, určené pro instalaci v kombinaci se stávající řadu převíjecích strojů Saturn TE a to jak v podobě standardního provedení s jednou navíjecí hřídelí, tak i v podobě víceúčelového stroje Saturn TE SA Dualturret, který je vybavený jednou navíjecí hřídelí a duálním karuselovým navíječem. Vybavení Omnia je dostupné pro stroje Saturn TE330, 400 a 430 lišících se základní šíří dráhy materiálu v rozmezí od 300mm do 450mm a lze jej doplnit jak k nově objednaným strojům, tak i jako následné vybavení pro stroje stávající.

Základem tohoto doplňkového zařízení je stejně jako u všech strojů Prati soustava nejmodernějších servomotorů určených jak k pohonu dráhy materiálu, tak i k pohonu plně rotační výsekové jednotky umožňující výsek předtištěných materiálů v rejstříku a návin odpadní mřížky na samostatnou servomotorem poháněnou pneumatickou navíjecí hřídel. Výseková jednotka umožňuje použití standardních magnetických výsekových válců od 10“ do 24“. Dále je stroj vybavený vakuovým dopravním pásem se systémem stavitelných přítlačných koleček pro snadné odebírání vysekaných etiket z výseku. Nezanedbatelnou roli při zpracování IML etiket zastává na stroji i systém antistatických tyčí odebírajících statický náboj vysekávaného materiálu a nakonec také stohovací zařízení. Díky jednoduchosti nastavení stohovacího zařízení pomocí stavitelných kolíků je možné bez problémů stohovat různorodé tvary vysekaných materiálů a to dokonce i v rámci jedné zakázky. Stoj Saturn Omnia tak bez problémů umožňuje výsek různorodých tvarů v jedné zakázce na jednom pásu materiálu.

Základní výhodou instalace doplňkového vybavení Omnia je zachování primární funkce převíjecího zařízení Saturn pro zpracování zakázek z rolí přímo do finálních kotoučků s využitím naprosto přesného počítacího systému produkce jak v etiketách, tak i v centimetrech, systému podélného prořezu dráhy materiálu se samo-ostřícími kruhovými noži nůžkového střihu a v neposlední řadě s využitím duálního karuselového navíječe, který zásadně zvyšuje produktivitu stroje.

prati omnia 2

Instalací modulu Omnia ke stroji Saturn zákazník získá multifunkční zařízení, které umožňuje následné zpracování produkce z konvenčních rotačních tiskových strojů z role do finálních roliček, či z role do jednotlivých vysekaných užitků či jednotlivých archů. Tím však zdaleka výčet možností využití takto kombinovaného stroje nekončí. Díky možnosti vysekávat předtištěné materiály umožňuje stroj Prati Saturn Omnia zpracovávat i nevysekané předtištěné samolepicí materiály do finálních kotoučů a také výsek čistých etiket a jejich návin či archování. Celý stroj je také možné vybavit inspekčním systémem pro stoprocentní kontrolu produkce, jež možnosti využití stroje dále rozšiřuje.

Saturn Omnia umožňuje zpracovávat mateřské role materiálu o maximálním průměru až 800mm s tím, že produkce do finálních roliček na jedné navíjecí hřídeli je možná až do průměru 600mm a při využití karuselového navíječe až 300mm. Rychlost stroje je vždy závislá na konkrétní produkci avšak samostatné převíjení s podélným prořezem a počítáním je možné až do maximální rychlosti 300 m/min. Při využití funkce výseku v rejstříku klesne maximální rychlost stroje na 200 m/min a produkci IML a grafických etiket lze realizovat do maximální rychlosti 80 m/min. Samostatné archování je možné až do rychlosti 120 m/min.

video PRATI OMNIA

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..