Etikety, barvy a digitální trendy

0
3266

 

Symbolem dneška je změna a možnost modifikace. Digitální tisk je hitem dneška a spolu s laserovým výsekem je ideálním podkladem pro časté změny grafických a strukturálních designů. Digitální tisk je vhodný pro menší série a v porovnání s jinými technikami je cenově dostupnější. Výrobci mohou operativně měnit typ grafického designu i v průběhu zakázky a pružně reagovat na změnu.

Změna tvaru

| SAMOLEPKY | 3D ETIKETY | ETIKETY | Při stejném tvaru se používá výroba s výsekovým plechem, protlačovacím nožem nebo i planžetovým nástrojem. Ale pokud chcete tvar změnit v průběhu zakázky, zvolíme laserový výsek. Zpracovávají počítačová data v požadovaném odpovídajícím formátu do plnohodnotného výseku, náseku do určité tloušťky materiálu, což je vhodné například u samolepicích etiket, perforace a také u mikroperforace. Laserová zařízení mohou pracovat off – line, nebo mohou být  součástí celých strojních systémů a Historie pivovaru Starobrno - Pivovary.Infovýrobních linek.

Digitální tisk je k vidění i u velkovýrobců. Digitální stroje určené k potisku etiket s liší svou v
konstrukcí, cenou, vybaveností i mírou automatizace. Etikety se tisknout třeba na systémech typu HP Indigo, ale i na digitálních tiskárnách vhodných pro kanceláře. K tisku etiket najdeme i tiskárny určené především k průmyslovému značení.

Vývoj trhu pro tiskové barvy

click mapSvětová poptávka na barvy k tisku obalů neustále roste, jak zjistila společnost pro průzkum trhu Ceresana z německé Kostnice. Na toto téma vydala i zprávu týkající se vývoje světového trhu tiskových barev a tonerů do roku 2023. Závěr je takový, že se očekává neustálý vzrůst poptávek po barvách pro tisk obalů. V Severní Americe se předpokládá, že poptávka poroste v daném období v průměru o 1,7 % ročně.

 

Celkově světový trh tiskových barev a tonerů má dosáhnout do roku 2023 objemu 25,7 mld. USD. Pro srovnání, v roce 2011 šlo o necelých 20 mld. USD. Zvýšila se poptávka díky spoustě internetových obchodů a také se zpřísňují legislativní požadavky na způsob označování obalů. Prodej UV vytvrzovatelných barev dle předpokladu poroste o 13 % ročně. Navýšení poptávky se očekává u vodivých barev vhodných pro tisk elektroniky na obalech. Etikety se prostě stávají neustále vzrůstající doménou v oblasti digitálního tisku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..