V letošním roce společnost Cidery F. H. Prager změnila lahve i etikety

0
3257

V letošním roce společnost Cidery F. H. Prager změnila lahve i etikety

Jablečné cidery různých značek jsou hitem současné doby. U mnoho lidí jsou velmi oblíbené. Sladké limonády jakými jsou cidery od F. H. Prager jsou okouzlující přírodní limonády, které vás nejen osvěží, ale i potěší. Pokud si přečtete složení, dáte si je s chutí.

Ono jablářství F. H. Prager vyrábí Pragerův cider a přírodní limonády Pragomošt. Ty obsahují pouze to, co je opravdu přirozené. Jde o jablečný mošt nebo vodu a příchutě, když se jedná o limonádu se zázvorem, šípkem či různými bylinami. Neobsahují žádná umělá aromata, barviva a zbytečná dochucovadla.

Limonády a cidery společnosti F. H. Prager

Limonády a cidery společnosti F. H. Prager jsou tedy bez lepku a obsahují pouze přírodní cukry, pektinové složky, vlákninu a prospěšné vitaminy. Hlavní roli v nich hrají jablka. Jde především o velmi staré, lokální odrůdy, jako je Panenské české, Ontário, Boskoopské, Coxova Reneta, Jadernička moravská či Matčino. Obnova českých jablečných sadů je velmi dobrým počinem, stejně jako etický a férový přístup společnosti F. H. Prage.

Jablka tedy pocházejí z České republiky od malých sadařů a biosadařů pěstujících staré lokální odrůdy. V limonádách s příchutí je jejich jemná příchuť cítit pouze lehce a jemně doplňuje chuť jablek. Za vyzkoušení stojí limonáda s anýzem a bylinami. Jde tedy o čisté suroviny bez konzervace, umělých barviv a nezdravých sladidel.

Nové etikety

Společnost učinila změnu a přešla po třech letech z původních papírových etiket na etikety transparentní plastové. V souvislosti s tím změnila své čiré skleněné lahve na hnědé, které jak tvrdí spolumajitel společnosti Ondřej Frunc, působí mnohem profesionálněji.cider

Tato nová vizuální identita vychází přímo z designu původních etiket a dalších motivů společnosti. Zdůrazňuje na etiketě přírodní složení a český původ výrobku. Je ale také inspirován zahraničními designovými trendy. Etiketa má nepravidelný tvar a využívají zejména portréty levicových a feministických osobností.

Nápojovými novinkami je dělení cideru na slabší desítku a silnější dvanáctku. Doplněna byla také sladší příchutí v podobě hruškové Perry a medový speciál, který je v současnosti nejvíce oblíbený ve světě. V současné době se plní do lahví o objemech 0,33 l a 1 l.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..