Trendy pro vinaře – technologie značení vín a destilátů

0
2799

Nároky na etikety na láhve jsou vysoké. Musí spolehlivě lepit, a to i při vysokých rychlostech aplikace, musí vyhovovat určitému materiálu či povrchové úpravě, musí být odolné vůči oděrům a plísním a u některých nápojů musí vydržet chlazení v ledové vodě. Kromě toho existuje řada dalších požadavků, jako například reliéfní tisk, omyvatelnost a osvědčení o možnosti recyklace.

Přesun k samolepicím etiketám

Klesající ceny a vyšší produktivita – to jsou hlavní důvody rostoucí obliby samolepicích vinět. Nabízejí lepší vzhled hotových výrobků, menší rozměrová omezení a rozsáhlý sortiment vrchních materiálů. Rotační sítotisk umožňuje více procesů při jednom průchodu a nabídka lepidel vyhoví jakékoliv aplikaci. Výsledkem je čistší, rychlejší a spolehlivější výroba.

wine 1

Vhodné vrchní materiály

Nabídka vrchních materiálů Fasson dokáže vyjádřit jakoukoliv hodnotu značky a dokonale podpoří správný image výrobku. Naleznete v ní řadu lesklých, nelakovaných i metalizovaných papírů a fólií jako např. Fasson Rustique creme FSC Mix, který vypadá jako ručně vyráběný papír a má zvýšenou odolnost vůči vlhku a plísním, nebo průhlednou fólii Fasson PP Top Trans, která ve spojení s čirým lepidlem na bázi akrylátové emulze umožňuje značení výrobků, které vypadá jako bez etikety.

Jednodušší výrobní proces

Jednoprůchodová aplikace samolepicích etiket má řadu výhod – nevyžaduje čištění přebytečného lepidla, nesnadné udržování jeho teploty/viskozity a časově náročné seřizování strojů před zahájením výroby jiného produktu. PET podložky se vyznačují vysokou pevností, netrhají se a omezují tak časové prostoje. Tyto podložky lze často recyklovat, což přispívá k ochraně životního prostředí.

Šetrné vůči životnímu prostředí

Výrobci vín, kteří chtějí podpořit ochranu životního prostředí, mají několik možností. Většina dnešních materiálů určených na nápojové aplikace, mají osvědčení FSC.  Jako například papíry FSC Mix Vergésand Rustiques a také papíry vyrobené z recyklovaného materiálu: Fleury Creme, Fleury Chene a Fleury Antique. Společnost Avery Dennison na trh samolepicích vinných etiket uvedla také unikátní „ekologický papír“: Fasson Cane Fibre . Tento produkt je vyroben pouze z recyklovaného průmyslového odpadu: 95 % odpadu z cukrové třtiny (bagasa) a 5 % odpadu z výroby konopných a lněných tkanin .

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..