“Hambatá” pivní etiketa z Francie

0
3046

Pivovarů je stále víc a víc – a to nejen u nás v České republice. Především malé a minipivovary vznikají například i ve Francii. Vzhledem k množství konkurence pak pivovary  řeší problém, jak své pivo prodat. Originální způsobem k tomu přistoupil francouzský pivovar Alsacienne – svá piva prodává „bez kalhotek“ s odhaleným dámským pozadím.

Když si otevřete pivovar, je prvním a základním předpokladem úspěchu ve velké konkurenci to, že budete vařit dobré a třeba i něčím výjimečné pivo – ale ani to v současnosti stačit nemusí. Mnoho pivovarů se snaží nalákat zákazníky i na svoji image a zcela originálně to vyřešil francouzský pivovar Alsacienne, který svá piva prodává s označením „sans culotte“ – v českém překladu „bez kalhotek“.

Pivo prodávané „bez kalhotek“

Pokud očekáváte nějaké zvláštní firemní nařízení, že ženy v pivovaru nebo místech, kde se pivo Alsacienne prodává, nesmí nosit spodní prádlo, budete zklamáni. Vtip „piva bez kalhotek“ je v něčem zcela jiném.

Alsaský pivovar Alsacienne, který vaří pro každé roční období jiné pivo totiž odhalené dámské pozadí spojil s etiketami. Na nich není podstatné logo pivovaru, ale půvabný a mírně frivolní obrázek, který pochopitelně pro každý typ piva jiný.

Na první dojem může taková etiketa vypadat jako bezvýznamná a tak trochu typicky francouzská, ale turisté, pro které je pivo Alsacienne určeno především, jsou nadšeni. Na etiketě jsou mimo odhalených pozadí třeba i typické francouzské domy a kroje a tak je láhev s pivem „bez kalhotek“ vlastně i turistickým suvenýrem. Pivovar svoji nabídku doplnil i o sklenice a kalendáře s podobnou tématikou.

Pokud vás zajímá i jaké pivo, prodávané „bez kalhotek“, je, pak vás můžeme ujistit, že opravdu vynikající. V tomto případě se kvalita piva naprosto dokonale spojila i se vším ostatním.

Pokud budete v Alsasku ve Francii, můžete pivovar Alsacienne navštívit – jeho adresa je 45 Rue du château zu Rhein 68 100 Mulh. I když zde s největší pravděpodobností žádné živé ženy bez spodního prádla nepotkáte, budete atmosférou i pivem opravdu nadšeni.

zdroj: Miluji pivo

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..