RFID štítky v praxi

0
3284

RFDI štítky můžeme vidět zejména v oblasti farmacie. Pokud jde o produkční rychlost tisku takovýchto anténních obvodů RFID štítků, ta je závislá na řadě ovlivňujících faktorů. Začíná druhem zvolené barvy, důležitá je i nutnost dosáhnout vysoké přesnosti tisku, neméně důležité je i důkladné pomalé sušení a k tomu následné odleptávání. Použité výrobní linky procházejí neustálým vývojem. Moduly rotačního sítotisku jsou v současné době schopné tisknout rychlostí 10 až 30 m za minutu.

Perspektivy růstu

Od objevu prvních čárových kódů, což je více jak 30 let, se jim podařilo proniknout do mnoha sfér a došlo k jejich obrovskému užívání. Jsou stále ale ještě možnosti, kam se posunout a existují subjekty, kde se nevyužívají. Poptávka RFID štítků závisí také především na jejich ceně, ale i na řadě dalších faktorů. Jedním z mnoha ovlivňujících faktorů je třeba velikost používaného čipu a nalezení odpovídajícího alternativního řešení pro tento čip. Cena čipu má rozhodující podíl také na ceně hotového RFID štítku.

Vývoj směřuje k RFID štítkům s miniaturními čipy i k bezčipovým štítkům. Bezčipové štítky pak RFID etikety posouvají do zcela jiné úrovně. Zde se jejich cena pohybuje kolem 5 eurocentů. Stále ale převládají čipové RFID štítky. Stále dochází k rychlému rozšiřování možností uplatnění RFID štítků. Nejde jen o využití ve velkoobchodě a maloobchodě, kde je možné jimi nahrazovat do budoucna etikety s čárovými kódy, ale nabízí se využití na bezkontaktních identifikačních osobních průkazech ve větším měřítku.

Rozšíření RFDI štítků

Štítky se hojně používají po celém světě. Jejich využití je možné v celé řadě jiných oblastí denní praxe. Zapouzdřené RFID štítky mohou provázet každý kus oblečení v čistírnách nebo by mohly být vloženy v automobilových pneumatikách. Do budoucna se dá podle prognóz očekávat jejich exponenciální růst v oblasti produkce RFID štítků. Konečným impulsem k odstartování využívání v masovém měřítku je stále především jejich cena. Je třeba vyřešit také otázky dostatku čtecích zařízení, softwarových systémů a zda při jejich využití v rámci obchodu budou velkoobchodníci nebo maloobchodníci jejich cenu zahrnovat do svých skutečných nákladů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..