Společnosti v oblasti digitálního tisku

0
2366

Společnosti v oblasti digitálního tisku

Společnosti se často vydávají vývojovým směrem, který proniká v oblasti digitálních strojů o zpracování obalů a výrobu etiket. Výhodou jsou především veliké znalosti právě v oblasti digitálního tisku. Společnostem ale často chybí další návazné operace doplňované třetími firmami. Hlavním průkopníkem digitálního tisku etiket je společnost HP se stroji Indigo. Zařízení se mnohdy nemohla srovnávat s jinými systémy při zpracování dat a také kvality tisku. Šířka zpracovávaných médií a také produkční rychlosti je také často omezená. V současnosti společnost nabízí dva základní kotoučové digitální stroje značky HP Indigo press ws4500 a Indigo ws6000 Digital Press.

HP Indigo press ws4500 a Indigo ws6000 Digital Press

V těchto případech tato zařízení používají pastovité barvy ElektroInk. V režimu CMYK může ws4500 pracovat rychlostí 15 metrů za minutu. Zato ws6000 Digital Press nabízí dvojnásobnou produkční rychlost. Předností tiskových systémů je tisk až sedmi barvami. Lze vybírat některé standardní barevné prostory jako Hexachrom, ale i tis pomocí přímých a speciálních barev. Široké spektrum potiskovatelných materiálů lze použít vhp různém rozsahu tlouštěk od 12 do 450 mikronů. Šířka tisku je 317 mm, délka obrazu se pohybuje až do 950 mm. Společnost HP chce nabídnout kompletní zpracování právě v oblasti výroby etiket, a proto využívá úzké spolupráce se společností AB Graphic International a EskoArtwork. První společnost zajišťuje zejména řešení konvertitu za digitálními tiskovými stroji. Druhá společnost dodá k systému digitální front-end.

Společnost Xeikon a Xeikon 3300

Digitální tisková řešení pro výrobu etiket nabízí i společnost Xeikon, digitálním strojem xeikonXeikon 3300. V tomto případě jde o plně digitální řešení, které nabízí tisk pomocí tonerů s vysokým rozlišením s možností tisku na široké spektrum materiálů v různém rozsahu tlouštěk od 40 do 350 mikronů. Tisk je možný v rozlišení 1 200 x 3 600 dpi v šířce do 330 mm. Rychlost tisku se pohybuje do 19,2 metrů za minutu. Kromě možnosti standardního tisku CMYK barvami je možné využít při tisku také pátou přímou barvu nebo některou další speciální barvu.

Společnost Nipson a VaryPress či Efi Jetrion a Jetrion 4000

Vývoj a výrobu digitálních tiskových strojů vhodných pro zpracování etiket má na mušce i varipressspolečnost Nipson se svými stroji řady s názvem VaryPress. Další UV ink-jetový systém vhodný pro tuto oblast je představen v podobě zařízení s názvem Jetrion 4000 prezentuje i společnost Efi Jetrion. Tento UV ink-jetový tiskový systém umožňuje tisk s rychlostí od 15 do 30 metrů za minutu. Systém pracuje se čtyřmi či šesti tiskovými barvami a tiskové rozlišení se pohybuje do 900 dpjetrioni. S tiskovou šířkou 10 nebo 20 cm je tento systém určený hlavně pro tisk malých a středních nákladů pro zákazníky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..