Zlatá Salima a Termotiskárna etiket GT One

0
2402

Zlatá Salima a Termotiskárna etiket GT One

GT One si po premiéře na loňském veletrhu Labelexpo sáhla na nejvyšší post. Její stroj GT One obsahuje celkem 12 patentovaných řešení. Jeho hlavní inovací je zejména kazeta obsahující lepicí i barvicí pásku zároveň. Tiskárna může pracovat s etiketami linerless bez jinak nutné silikonové podložky, neboli lineru, která kryje lepivou vrstvu. Tato celková absence lineru umožňuje velmi dobře ušetřit až 30 % celkových nákladů a zdvojnásobit délku lepicí pásky až na celých 120 m.

GT One je určena hlavně pro tisk etiket vhodných po zvážení zboží a je také připojitelná k libovolným dynamickým váhám. Tiskne dvoubarevně a zejména se využívá u zlevněného zboží. Například na EmbaxPrintu nabídla u pap4ever digital navíc i průmyslový aplikátor etiket přímo s návinem až 1,5 km a z neuvěřitelnou rychlostí tisku 30 cm/s. K tomu nabídla talking box, který krabice současně oblepuje lepicí páskou, jejíž horní část zároveň potiskuje adresou a současně i dalšími logistickými informacemi.

FINAT i TLMI mapuje životní cyklus etiket

Víte, jak je hodnocen životní cyklus etiket? Společnost PRé Consultants BV, certifikační autorita LCA vytváří metodiku dopadu etiket na životní prostředí, provádí analýzu kritických oblastí i míst a sjednocuje standardy, doplněné o případové studie. Systém poradenství a školení o metodice LCA probíhá tak, aby bylo celé hodnocení LCA přístupné jak pro malé, tak i pro střední podniky v tomto daném odvětví.zlata-salima

Anketa ukázala, že hodnocení LCA používá 14 % respondentů z obou sdružení. Plánuje je zavést 62 %. Dvě případové studie pro papírové a plastové etikety prokázaly, že u víc než 40 % dopadu etiket na naše životní prostředí to mají na svědomí suroviny, i přesto, že tisk, konečná výroba etiket i doprava jsou neméně významnými faktory. Například recyklace podložky, tedy lineru a odpadu z etiket může oproti skládkování a spalování snížit daný podíl o 10 až 20 %.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..