Techniky tisku – FLEXO, DIGITÁLNÍ TISK, TERMOTRANSFER

0
4019
TECHNIKY TISKU

V následujícím článku Vám přiblížíme, jaký je mezi jednotlivými tisky rozdíl a pro koho se jednotlivé tisky hodí. Všechny typy tisku jsou v poslední době vyhledávanou technologií. Jedná se o špičkovou kvalitu, vysokou rychlost a pro tisk etiket jsou vhodné všechny.

Flexotisk

Flexotiskový stroj
Flexotiskový stroj

Tento druh tisku je vhodný zejména pro velkoobjemové zakázky. Také se hodí pro oboustranný tisk a to až osmi UV barvami, které jsou rezistentní vůči vodě a otěru. Dále pro tisk do lepidla, laminaci, parciální lak nebo studenou ražbu. Používá se na tisk etiket, je vhodný i na vstupenky, kupóny, dlouhé řady pásů visaček, rukávové etikety a krabičky.
V principu tisku jde o tisk z výšky přes válec. Vysokou kvalitu zachovává při zpracování standardně používaných samolepicích materiálů jako je papír, termocitlivé materiály, polyetylen i polypropylen. Ta je zachována i při eliminaci lepidla. Jde-li o tisk fólií, tak od tloušťky 25 mikronů a jejich následné laminace. Lze jím potisknout i flexibilní obaly.
V praxi jde zejména o běžně používané materiály v oblasti obalů v potravinářství, na mléčné i masné výrobky, alko i nealko. Jeho využití je i v kosmetickém průmyslu, v odvětví automotiv, chemie a u logistických firem třeba pro výrobu logistických etiket.

Digitální tisk

Digitální tiskárna
Digitální tiskárna

Tato varianta tisku je ideální pro tisk v menším měřítku. Tedy jedná-li se o malé série, limitované edice, akce, promo etikety, marketingové akce nebo pro výrobu vhodných etiket speciální řady výrobků. Používá se zejména pro tisk na papír, fólii, samolepku, při výrobě speciálních tvarovaných etiket nebo etiket z kombinovaného materiálu.
Digitální tisk je revoluční technologií. Překračuje standardní tiskové možnosti, kdy v principu tiskne z plochy, jakési tiskový formy na základě polarity barvy a válce. Vaše zakázka je tak zpracována rychle, efektivně a ve špičkové kvalitě. Je řízená počítačem a má nízké náklady.
Vlastností tohoto tisku je vyšší odolnost proti otěru, teplotě, vlivu slunečních paprsků.
V praxi jej tedy používáme na samolepící etikety, nápojové etikety nebo flexibilní obaly.

Termotransferový tisk

Termotransferová tiskárna
Termotransferová tiskárna

Nyní je nejrozšířenějším tiskovým principem v oblasti logistiky a dotiskávání předtištěných etiket. Používá se zejména pro tisk čárového kódu a to především na samolepící etikety a papírové pásy. Je vhodný pro firmy, které mají ve svém portfoliu velké množství druhů výrobků. Pro ty, co často potřebují dotisk proměnných dat. Část si pak tisknou sami jako značení zboží, potisk číselných řad nebo povinné znaky v českém jazyce na etiketách.Ta to technologie tisku vám umožňuje měnit text na etiketě libovolně jak vy potřebujete, dle vašich požadavků.
Hodí se tedy v praxi pro etikety na roli, čárové a QR kódy, individualizace, inventarizace, průběžná číslování či automatické nalepování.
Mají vysoké rozlišení tisku, lze tisknout bez tiskové předlohy, mají nízké náklady na tiskové štočky a je zde možnost dodatečného potisku zvolených etiket. Dají se odlišit použitím různých barevných pásek.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..