Co znamená Bio-kosmetika

0
29146

V současné době se s biokosmetika rozšiřuje. Ekologičtí zemědělci a výrobci potravin se věnují propagaci a zejména stanovení standardů pro bio-suroviny věnují dlouhá léta a jsou jasně stanovené zákony, o které se mohou opřít. Standardy stanovené pro biokosmetiku stále ale chybí. Legislativní vakuum pak tak trochu kouzlí se slovy. Postavte svou firmu a produkt na principu a uvádějte důležitá fakta. Přinášejte zákazníkům pouze pravdivé informace ze světa vaší přírodní kosmetiky a biokosmetiky.

Značení biopotravin podléhá legislativě Evropské unie. Zde je používání termínů bio a přírodní v kosmetickém průmyslu běžné ale není zákony nijak omezeno. V praxi to pak vypadá tak, že si každá země, asociace a jednotlivý výrobce může zatím svůj pojem může definovat sám. Pojem přírodní kosmetika je jen podle jeho vlastních kritérií.

Přírodní a organické

Kosmetické firmy a drogistické řetězce se předhání v uvádění nových značek na trh. Stále panují nejasnosti o tom, co je ve skutečně označení přírodní a organické. Pokud koupíte přírodní krém, šampón nebo make-up, může se buď jednat o produkt, ve kterém naprosto převažují syntetické složky testované na zvířatech. Ekologický původ rostlinných složek je diskutabilní.

Stěžovat si ale nemáte kde, není to v rozporu se zákonem. Jsou značky, které mají tak dobré jméno, že svým tvrzením jako třeba bez syntetických přísad nebo netestováno na zvířatech klidně a s přehledem spotřebitele přesvědčí. Přesto všechno existují některé standardy a certifikáty, které vám mohou orientaci na zdejším trhu usnadnit.

Pojmy organická a bio-kosmetika

Přírodní kosmetika by měla obsahovat jen nebo převážně přírodní ingredience. Ty mají mít původ v rostlinách nebo minerálech. Jednotlivé standardy ale připouští různá procenta zastoupení syntetických složek. Jde o 0 % až 30%. Tento nejednotný přístup k používání syntetických konzervantů, živočišných látek a k požadavkům na ekologická balení spotřebitele mate. Označení organická kosmetika nebo biokosmetika se má chápat mnohem přísněji.

Podmínky pro Bio-kosmetiku

Složky by měly být zastoupeny v maximálně možné míře, mají pocházet z kontrolovaného ekologického zemědělství anebo kontrolovaného sběru na předem určených a přísně vybraných lokalitách. Dále pak nesmí být testovány na zvířatech a nesmí obsahovat GMO. Zakázáno je používání ropných derivátů, syntetických barviv, parfémů ale i konzervantů. Podmínkou je také možnost zpětného ověření původu všech vstupních bio surovin To platí bez ohledu na zemi, kde probíhalo zpracování. Povinností je i využití recyklovatelných obalových materiálů a jasným pravidlem balení pouze do těch nejnutnějších obalů.

 

Uložit

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..