Etikety se snímatelným lepidlem nabízejí mnohé benefity

0
2423

Některé etikety se musí odstranit velmi snadno, avšak zároveň musí na místě vydržet dostatečně dlouho. Naopak bezpečnostní etikety musí být také snímatelné, avšak jejich odstranění musí být těžší a ne příliš rychlé.

Bez ohledu na to, zda se má etiketa odstranit snadno či obtížněji, je většinou důležité, aby přitom nepoškodila povrch výrobku, na kterém je přilepena. Stejně důležité je čisté odlepení etikety, aby po ní nezůstaly stopy lepidla. Nevhodná volba lepidla nebo metody aplikace může způsobit poškození výrobků, jako například triček či drahého skla.

Snadno snímatelné etikety mají většinou lepidlo s nízkou lepivostí, které umožňuje rychlé, snadné a čisté odlepení. Bezpečnostní etikety, například na obaly CD, vyžadují mnohem důmyslnější přístup. Musí se zvolit optimální kompromis, aby etiketa držela dostatečně pevně a zabraňovala krádeži zboží, avšak její odstranění zároveň nesmí být pro kupujícího otravné. U aplikací, jako například u opakovaně uzavíratelných obalů, musí lepidlo fungovat i po stanoveném počtu odlepení.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..