Materiály pro farmaceutické aplikace od firmy UPM RAFLATAC

0
3418

Žádný jiný segment etiketování neklade takové nároky na funkčnost a bezpečnost samolepících materiálů, jako aplikace ve farmacii. Na materiály jsou kladeny stále větší požadavky s ohledem na stále rostoucí rychlosti automatických linek, širokou škálu lepených povrchů, sterilizační procesy a v neposlední řadě mezinárodní požadavky na ekologičnost používaných surovin.

pharma1
Dlohodobé zkušenosti a dostupnost vhodných zdrojů společnosti UPM RAFLATAC jsou perfektní startovní pozicí pro výrobu bezpečných samolepících materiálů s důrazem kladeným na funkčnost. Byly vytvořeny konstrukce flexibilních folií a tenkých papírů v kombinaci se speciálními lepidly pro aplikace na malé průměry. Další materiály byly vytvořeny pro povrchy, kde je nutné zabránit jakékoliv migraci, případně luminescentní lepidla pro kontrolu chybějících etiket při skladování farmaceutických výrobků.

Rádi bychom vám nyní ukázali různé typy aplikaci a doporučení vhodných materiálů:

Etiketování malých průměrů

Rizikovým průměrem pro aplikace je 15mm. Pokud jsou lepené povrchy užší, je nutné používat speciální kombinace flexibilních materiálů, jako jsou tenké papíry PHARMAGLOSS, PHARMAMATT, RAFLALITE a další. Případně speciální transparentní folii pod označením PHARMACLEAR.
Dále je nutné využívat speciální lepidla s vysokou vnitřní silou, tzv. kohezí. Nejčastějí používaným typem je RP31.

pharma5

Lepidlo zabraňující migraci

pharma4Lepidlo RP31 PURUS je bezpečné lepidlo zabraňující migracím při aplikacích na plastové nádoby od léčiv, jako jsou například oční kapky, nosní spreje atd. Lepidlo splňuje všechný náročné požadavky Evropské unie EU 2003/53/EC.
Lepidlo je zcela ekologické, neobsahuje APEO (alkyl phenyl ethoxylate)
Lepidlo má dobré vlastnosti pro aplikace na malé průměry
Dodává se se širokou škálou vrchní materiálů.

Etiketování sterilizačních přebalů

Opakovaně používané operační nástroje jsou vyšištěny, omyty a zabaleny do kontejnerů, které jsou následně vloženy do parních sterilizátorů. Materiál, který se používá pro přebaly je netkaná textilie, která propustí páru a následně zabrání prostupu mikrobů, do doby než jsou nástroje znovu použity.
Pro možnost bezpečného sledování musejí být tyto kontejnery označeny. Povrch netkané textilie v kombinaci s párou jsou velmi složité pro běžná lepidla. Společnost UPM RAFLATAC vyvinulo lepidlo RP3H, které je pro tuto aplikaci bezpečné. Má velmi vysokou počáteční lepivost na hrubém povrchu a odolá sterilizačnímu procesu 134°C po dobu až 75 minut.

pharma3

 

 

 

Etiketování výrobků uchovávaných v nízkých teplotách

pharma3RP CRYO je lepidlo pro skladování až do teploty  -196°C. Kryogenní skladování zastavuje stárnutí biologických vzorků, veškeré nádoby pro tento účel určené musejí být nějakým způsobem označeny a samolepící etiketa je vhodnou a snadnou formou. Lepidlo RP CRYO může být dlouhodobě ponořeno v tekutém dusíku, má dobrou lepivost na malé průměry. Je ekologické, neobsahující rozpouštědla.
Lepidlo RP 80 LT je vhodné pro skladování až do -80°C. Odolává častým změnám teplot, zahřívání o opětovnému zamražování. Vykazuje dobrou lepivost na malé průměry, jakou jsou skleněné a PP zkumavky atd.

pharma4

Etiketování krevních vaků

pharma2Společnost UPM RAFLATAC vytvořila nové lepidlo pro aplikace na krevní vaky RP32 PB. Lepidlo splňuje nejpřísnější ekologické a funkční požadavky. Není na rozpouštědlové (solventní) bázi, vrchní materiály nejsou z PVC, využíváme speciální PE, PP, PET a papírové produkty. Lepidlo musí odolat velkému množství různých změkčovadel, které jsou obsaženy v PVC krevních vacích. Splňuje požadavky na teplotní rozsahy, se kterými se můžou v běžném použití setkat, například krevní plazma od -80°C až do +121°C.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..