Trh samolepicích etiket s nárůstem 4,8 % ročně

0
2037

V loňském roce se opět trhu etiket opravdu dařilo. Výzkumná společnost MarketandMarkets zveřejnila svou zprávu, která předestírá výhledy vývoje světového trhu samolepících etiket, který sahá až do roku 2020. Etikety jsou závislé na mnoha odvětvích a s růstem těchto jednotlivých trhů také roste výroba a spotřeba etiket.

Vzhledem k velmi rozsáhlému rozvoji celé škály průmyslových zón, zejména v oblasti farmacie a zvýšené poptávky po různých léčivech, ale i neustále rostoucímu povědomí daných spotřebitelů a v neposlední řadě důmyslnému nestagnujícímu technologickému vývoji, předpovídají autoři zprávy připisují budoucí výrazný růst využívání všech samolepicích etiket. Ten bude zaznamenám nejen v průmyslu, ale také v maloobchodě.

Trh etiket

Trh etiket je na vzestupu v současné době i v rozvojových zemích. Nejlépe je na tom Čína, Brazílie a Indie. Tyto země mají velmi perspektivní vyhlídky vzhledem k jejich neustálému ekonomickému a populačnímu růstu a současně s tím i růstu příjmů tamních obyvatel. Vývoj je ovlivněn růstem odvětví e-commerce, která je oproti tomu klíčovým faktorem velmi dobrých vyhlídek v oblasti bezpečnostních etiket doplněných hologramy a čárovými kódy. Tyto znaky na etiketách umožňují perfektní kontrolu jak obsahu, tak i pravosti veškerých balených výrobků, které se nalézají na vyspělých západních trzích.

Významní hráči

Vydaná zpráva současně předpovídá, že onen trh samolepících etiket neustále poroste. To znamená, že se do roku 2020 bude průměrně zvyšovat o 4,81 % ročně. Proto pak v roce 2020 dosáhne neuvěřitelné částky 36,92 mld. USD. Nejvyšší tempo tohoto růstu bude zaznamenáno u etiket se silikonovou vrstvou, tedy s takzvaným linerem. Tento nárůst se výrazně dotkne ale i jednotlivých společností. Na tomto prosperujícím trhu jsou společnosti s názvy jako Avery Dennison a 3M ve Spojených státech amerických, CCL Industries v Kanadě, Constantia Flexibles Group v Rakousku a  UPM-Kymmene Oyj ve Finsku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..