Thinfilm přináší tištěnou elektroniku

0
4749

Norská společnost Thinfilm v posledních několika měsících oznámila celou řadu nových pilotních projektů a spolupráce, s novými partnery Thinfilm patří mezi hlavní značky, konzultanty a obalové společnosti, jako je globální nápojový gigant Diageo, Xerox a významným světovým výrobcem FMCG. Vzhledem k výsledkům pilotních studií přicházejí odborníci s očekáváním, že tištěná elektronika společnosti Thinfilm, jenž je využita v celé řadě výrobků od nápojových lahví až k farmaceutickým obalům, po kosmetiku a oblečení, má ohromnou budoucnost.

Společnost Thinfilm se specializuje na vývoj a marketing tištěné elektroniky. Může být nejvíce známý pro jeho Near Field Communication (NFC) etikety, ale také díky výrobě značky elektronického sledování zboží (EAS) a štítků senzorů. Jeho etikety na ochranu značky, které představili proti padělání technologií bude vyrábět společnost Xerox na základě licenční smlouvy.

Podle zprávy Edison, vize společnost Thinfilm je, aby vedla tvorbu nového polovodičového průmyslu, který využívá tiskové procesy spíše než litografie, aby zahrnula trh od low-cost elektroniky až po ultra-high, která je masově používána tak, že na ni tradiční elektronika nemůže dosáhnout. Tiskařské lisy používané Thinfilm jsou stejné jako prvky použité v polygrafickém průmyslu, ale jsou upraveny pro tisk elektroniky. Nízké náklady na zařízení, ve srovnání s tradiční výrobou polovodičů, jso jedním z klíčových výhod tištěné elektroniky.

Jak se stává tištěná elektronika běžnější, Thinfilm vyvíjí své technologii. Zatímco všechny jejich výrobky vykazují potenciál, odborníci předpovídají nejvyšší růst v NFC, ve formě otevřených dveří ke snímání značek Thinfilm ve spojením s nápojovou společností Diageo loni použili metodu integrování do lahve se štítkem Johnnie Walker Blue Label. V mezidobí došlo k další partnerství v nápojovém průmyslu, například ta v čínském vlastnictví australského vinaře Ferngrove. S více než 1,2 miliardami lidí s předpokládaným NFC u telefonů. Zde je určitě obrovský potenciál pro růst.

Thinfilm-tištěná elektronika

V závislosti na kontextu může NFC štítek sloužit k několika účelům: Jedna z nejdůležitějších z nich je ochranu proti padělkům. Při použití na drahých lahvích vína, mohou značky označit, zda byla otevřena láhev, což by mohlo znamenat, že víno bylo nahrazeno jiným. Světové celní organizace rovněž plánují vytvoření partnerství s Thinfilm, což by mohlo vést k přijetí řešení NFC OpenSense technology, a jejímu použití v celé řadě odvětví  na světových trzích.

Technologie NFC Thinfilm rovněž proniká na farmaceutický trh obalů. Společnost nedávno spojila své partnerství s Jones Packaging, poskytovatelem obalových řešení pro zdravotnictví a spotřebitelské značky. Společnosti integrují technologii NFC OpenSense do lepenky farmaceutického balení. Také pracují na řešení pro blistry, které se běžně používají pro léčbu nachlazení a chřipky.

Lékařská výroba YPSOMED v současné době přijímá začlenění NFC OpenSense pro jednorázové jehly například pro diabetiky. Kombinace štítků NFC a zakázkové mobilní aplikace umožní pacientům kontrolu, jestli správně užívají léky a podpoří tak důslednost. Bude také poskytovat vstřikovací připomenutí, tedy časové upozornění, pokyny k používání, pokyny plnění a také ověřování a diagnostice. Na druhé straně, lékaři budou moci sledovat, zda pacienti dodržují požadavky na denní samoléčbu.

O spotřebitelský produkt a technologii je velký zájem. Velký globální marketing a reklamní agentura se snaží nabídnout štítky NFC svým klientům jako CRM nástroje. To by byl velký krok ve zmenšování rozdílů mezi digitálním marketingem a chováním v reálném světě kupujícího. Thinfilm již nabízí digitální marketingovou platformu pro balení kosmetiky,  umožňuje uživatelům sdílet kosmetické tipy a fotografie na sociálních médií pomocí štítku NFC OpenSense. S vývojem, který je zrychlující i v jiných oblastech podnikání společnosti Thinfilm a to zejména v elektronickém sledování výrobku v maloobchodním prostředí, kde Thinfilm plánuje největší tištěné elektroniky roll-out do dnešního dne, to vypadá, že Thinfilm má dobrou šanci přinášet tištěnou elektroniku pro širokou veřejnost.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..