Automatizované označování palet etiketou systémem EPRIN

0
4748

Pokud dumáte nad tím, jak snadno a rychle v jednom kroku označovat Euro palety, nabízíme způsob označování samolepící etiketou v dostatečné velikosti A4. Systém Eprin aplikuje z přední strany palety plně automaticky bez nutnosti značení dvojími etiketami.

Systém EPRIN

Systém Esprit dokáže eliminovat dvojí označování a aplikovat firemní etiketu s identifikačními údaji dle požadavků výroby ve formátu A4 plně automaticky na přesně stejnou pozici.

Jedná se tedy o systém, který vám přináší jednak úsporu pracovní síly a také materiálu sjednocením dvou etiket do jedné.  Přesnou aplikaci na pozici zaručuje etiketovací systém, který je zařazen na konec výrobní linky, kde se shromažďují europalety s hotovými výrobky. Celá palety je zafixována smršťovací folií.

Zde již není nutné, aby pracovník odejmul barevnou etiketu a nalepil etiketu firemní s informacemi identifikačních údajů a po stisknutí tlačítka byla teprve paleta odeslána do skladu. Etiketa se v tomto případě musela samostatně tisknout a ručně dolepovat.

Aplikátor Collamat 3620 ve standardním provedení umožňuje aplikaci etiket v maximální šířce 165 mm, po úpravě se dostanete až na 210 mm. Provedení tisku probíhá pomocí technologie INK-JET, která se integruje do etiketovacího systému.

Data do tisku se z části zadávají ručně na začátku výrobního procesu a přímo z tiskárny se pak získají data jako datum a čas. Dochází k plně automatickému tisku i aplikaci.

V krocích to vypadá asi takto:

  • paleta přijede a zastaví
  • řídící jednotka výrobní linky PLC vyšle signál do etiketovacího zařízení ,,Start aplikace“
  • paleta je označena
  • etiketovací zařízení vyšle signál ,,Konec aplikace“
  • operátor výroby dostane výstupní zvukový a světelný signál
  • paleta je dopravníkem odeslána do skladu

Bezpečnost systému

Nosný rám a ochranný kryt z hliníkových profilů, který obsahuje výplně z průhledného polykarbonátu, zajišťuje pneumatické části systému bezpečný chod. Je také dostatečně chráněn proti znečištění.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..