Ekologie a obaly, Ecofriendly řešení průmyslových pytlů

0
1967

Ekologie a obaly, Ecofriendly řešení průmyslových pytlů

Společnost Mondi Group na letošním Fachpacku představila obrovské množství zajímavých řešení z oblasti prvovýroby jednotlivých materiálů, ale i ze sortimentu haotových inovovaných obalů. Absolutně největší zájem vzbudil typ průmyslového pytle HYBRIDPRO, který zde byl představen. Už dříve uspěl a získal celou řadu ocenění za svou vysokou kvalitu bariérového řešení poskytovanou produktům.

Pytel ve znamení udržitelnosti má velký úspěch

HYBRIDPRO je zástupcem generační nové řadě průmyslových pytlů v současnosti nabízených společností Mondi. Ve velmi krátké době, po kterou je na trhu ocenili jeho zcela excelentní vlastnosti jeho uživatelé, ale i odborníci. Dokázal získat celou řadu prestižních cen v soutěžích v různých koutech světa i na veletrzích, například na veletrhu Rosupack.

Požadavky klientů a důraz na ekologii

Ekologický pytel byl postupně vyvíjen v rámci vlastního R&D, ale vývoj probíhal v kooperaci as některými zákazníky. Výsledný obal nese vysokou bariéru vůči vlhkosti srovnatelnou s plastovými pytli. Má ale bonus navíc, protože na rozdíl od plastu je HYBRIDPRO spojitelný s vyšší udržitelností z hlediska jeho celého životního cyklu.

Ve znamení řešení Ecofriendly

U tohoto překotného výrobku v rámci jeho materiálového i konstrukčního řešení lze hovořit o ecofriendly řešení, kam tento pytel rozhodně patří. Pytel je třívrstvý, jeho plastová vrstva se dá velmi dobře a jednoduše odseparovat od jeho ostatních vrstev. Proto můžeme hovořit o ekologickém produktu. Jde o vysoce flexibilní typ nové formy balení. Jeho výhodou je velká úspora nákladů na přepravu neboť je velmi dobře stohovatelný a také lehký. Vypracované studie potvrzují během celého cyklu i snížení uhlíkové stopy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..