Český papírenský průmysl a ACPP

0
2312

 

Český papírenský průmysl a ACPP

Náš český papírenský průmysl patří možná k menším, ale neméně významným odvětvím na našem trhu. Je také velmi konkurenceschopný a vysoce perspektivní mezi jednotlivými obory  ve zpracovatelském průmyslu v rámci České republiky s velmi dobrou environmentální výkonností.

Papírenský průmysl

aPapír a z něj vyhotovené produkty a výrobky jsou všude kolem nás a setkáváme se s nimi doslova na každém, kroku. Jde o hygienické výrobky, ve školách o sešity, učebnice i grafické papíry, v zaměstnání obálky a kancelářské papíry, v obchodě obaly, letáky a prospekty a v neposlední řadě také v průmyslu při jednotlivém balení zboží.

Celý papírenský proces výroby v sobě zahrnuje zpracování dřevní hmoty, výrobu buničiny, recyklaci vláken z jakéhokoliv sběrového papíru, ale především také produkci papírů a lepenek. ty se následně  zpracovávají především na obaly. Objevují se tak mnohé finální papírenské produkty, které se nacházejí a uplatňují ve všech ostatních oborech napříč obory a to nejen ve zpracovatelském průmyslu.

Polygrafické odvětví

Jde především o polygrafické odvětví a průřezový obor balení, které zahrnuje i vysoce náročné balení potravinářské produkce a jednotlivých konzumovaných potravin. Zapomenout nesmíme ani na důležité etikety, které jsou v dnešní době již na každém produktu.

Veletrh veletrhu EMBAXPRINT  tedy přivítal účast členských firem papírenské asociace, jakými jsou společnosti Corex Czech Vyškov, KRPA Paper Hostinné, SOŠ a VOŠ Obalové techniky Štětí, hostů Dopla PAP Sušice, BALSAC Papermill Lukavice a BENZ-HMB Czech. Dále jste zde mohli vidět člena ACPP, firmy CIVEST nebo ODCP Univerzity Pardubice, technická Společnost průmyslu papíru a celulózy při ČS VTS a tradiční odborný časopis Papír a celulóza, což je vydavatelství Svět tisku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..